poniedziałek, 17 września 2018

Święty Józef Kaliski w Schronisku na Widłakowej

Odwiedziny św.Józefa kaliskiego w schronisku św. Brata Alberta (dla bezdomnych mężczyzn) w Poznaniu przy ul.Widłakowej 3.

W dniach od 30.09.2018 do 01.09.2019 roku zaszczycił nas swoją obecnością , w swej cudownej kopii peregrynujący po wszystkich schroniskach św. Brata Alberta w Polsce święty Józef Kaliski - opiekun Jezusa i Maryi oraz kościoła świętego i nas wszystkich żyjących. Przed jego cudownym wizerunkiem modlili się opiekunowie z podopiecznymi, prosząc o jego wstawiennictwo polecając trudne sprawy schroniska jak też i te, osobiste i prywatne. Cudowna kopia obrazu przeszła procesyjnie przy śpiewie na część świętego ulicą widłakową, zmierzając do kościoła parafialnego pw. św. Jadwigi Królowej, w którego progach, uroczyście powitał i wprowadził duchowy opiekun schroniska ksiądz Tomasz Koszyk ze zgromadzenia księży Chrystusowców. Pod jego przewodnictwem została odprawiona msza święta, podczas której wygłosił też płomienne kazanie dotyczące świętego. Po mszy świętej nastąpiła adoracja najświętszego sakramentu przeplatana modlitwami do świętego Józefa. Po zakończonych modłach cudowny obraz powrócił na noc do schroniska. Dzisiaj tj. 01.09.2018 roku o godz.10.00 nastąpiło w schronisku uroczyste pożegnanie, któremu przewodniczył ks.Tomasz. Około godz.11.30 cudowny święty Józef Kaliski opuścił nasze schronisko i udał się w podróż samochodem w towarzystwie opiekunów i podopiecznych do kolejnej placówki w Pleszewie. Podróży towarzyszyła zaduma, powaga i skupienie . Obraz do naszego schroniska w poznaniu przybył z placówki mieszczącej się w Inowrocławiu. Dziękujemy tobie święty Józefie Kaliski za twoje nawiedziny w naszym domu i gorąco prosimy: nie zapominaj o nas przed Jezusem! Oto cię pokornie prosimy! W imieniu opiekunów i mieszkańców domu św. Brata Alberta - Marek Hubert Chwalisz: "szczęśliwy, kto sobie patrona; Józefa ma za opiekuna. Niechaj się niczego nie boi, bo święty Józef przy nim stoi- nie zginie!!!" 

PS. W sposób szczególny pragnę bardzo serdecznie podziękować czcigodnemu księdzu Tomaszowi za wielkie zaangażowanie i uświetnienie tej uroczystości swoją kapłańską posługą, za odprawioną mszę świętą oraz kazanie i przewodnictwo w modlitwach jak w kościele tak i w schronisku, za opiekę duchową i życzliwość serca! Niech dobry Bóg przez wstawiennictwo św. Józefa Kaliskiego błogosławi na niwie kapłańskiego i zakonnego życia, darzy wszelkimi łaskami, dobrym zdrowiem oraz długimi latami życia, niech pomnaża siły fizyczne i duchowe potrzebne do pracy w winnicy Pana.

Szczęść Boże!
Marek Hubert Chwalisz 
i

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz